Alkes fontfamilien er oppkalt etter en stjerne og inspirert av kosmos. Fontfamilien har reist langt fra et eksamensprosjekt til en publisert multiscript serif font familie. Designet med den hensikt å harmonisere mellom tre skript – Latin, kyrillisk og gresk. Den moderne, men allikevel veldefinerte humanistiske serifen, kombinerer det beste ut av digitale og analoge verdener.
Med en sjenerøs x-høyde, bred bokstavavstand, store åpne tellere og vinklet stresskontrast, gjør at Alkes fontfamilien er godt egnet for redaksjoner og publisering, der lange tekster og lesbarhet er nøkkelfaktorer. Fontfamiliens attraktive detaljer, kalligrafiske struktur og asymmetriske seriffer skinner gjennom i større størrelser og gjør Alkes velegnet for overskrifter.
Bak fontfamilen Alkes står det redaksjonelle designere, grafiske designere og utgivere som siktet på en tydelig struktur, hierarki og sammenhengende ikke-latinskripter for både utskriftsmiljøer og skjermer.
Fontfamilien har over 1200 glyfer og støtter mer enn 130 språk som Vest-Europeisk, Sentral- / Øst-Europeisk, Baltisk, Tyrkisk, Rumensk, Kyrillisk og Gresk språk. Alkes fontene kommer med flere OpenType funksjoner som kerning, kontekstuelle alternativer, ligaturer, stilistiske set, brøker, tabell tegn, jevnhøye- og hoppende tall, hevede og senkede tegn, og ordinaler.
Fontfabric – Lansert Mai 2020
Alkes Family, 14 snitt – kr 3.380,- + mva
Reed pr snitt – kr 580,- + mva
Kontakt oss! 23 28 76 30 – luth@luth.no
Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.